Yeni Yelken Seçimi

Yelkenlerin ortak noktası en iyi performansı vermesi ve bütçenize uygun olmasıdır.

Yelken ve kumaşının seçiminde etkili olan temel faktörler; teknenizin boyu, deplasmanı, gezi, yarış (ya da her ikisi) veya açık deniz seyri için mi kullanılacağıdır.

Tüm faktörlerin yanında yeni yelkene ayıracağınız bütçe de oldukça önemlidir.

Seçiminize yardımcı olmak amacıyla ürün gamımız hakkında genel hatlarıyla aşağıda bilgilerinize sunarız;

Cruising Series
yelkenlerimiz genel seyir amaçlı ve gereksinim duyabileceğiniz temel özellikleri içinde barındıran yelkenlerdir.

Yelkenlerimizde kullandığımız CR veya AP Dacron çok sıkı dokunmuş yapısıyla, uzun ömürlü, aşırı yüklere dayanıklı, yırtılma ve aşınmaya karşı diğer Dacron çeşitlerine göre daha fazla direnç göstermektedir.

Performance Series
yelkenlerimiz Dacron yelkenlere göre üstün performans özelliği sağlayan çift tarafına taffeta uygulanmış lamine yelken kumaşları ve Pro Radial olarak adlandırılan özel dokuma kumaş ile bir adım öne çıkıyor.

Radial panel dağılımı sayesinde yelken üzerinde oluşan gerilimler ve yükler optimum şekilde dağıtılmaktadır. Radial panel dağılımı, dayanıklı, formunu daha uzun süre muhafaza eden ve en önemlisi hafif yelkenler imal etmeyi mümkün kılar.

Endurance Series
yelkenlerimiz, Spectra, Dyneema ve Carbon gibi üst segment kumaşlardan üretilir. Açık deniz seyirlerinde karşılaşılan uzun süreli yüksek yüklere karşı formunu muhafaza edebilen bu yelkenler, zorlu ve yüksek performanslı seyirlerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Ayrıca UV ışınlarına, yırtılmaya ve aşınmaya karşı çok dirençlidir.

Racing Series yelkenlerimiz, panelli ve D4® MEMBRANE (Incidences Technologies) olarak ikiye ayrılmaktadır. Karbon, Aramid (Kevlar), Pentex, Technora® ve Polyester gibi üst segment kumaşlardan üretilir. Kumaş veya yelken seçimi, yarış sahası ve bütçeniz doğrultusunda belirlenmektedir.

Q Sails tarafından üretilen her yelken ihtiyacınız olan tüm özellikleri karşılayabilecek şekilde dizayn edilir ve üretilir.